Edward Zarychta - Blog - Edward Zarychta - żołnierz AK

Dziadek
Blog - link
Przejdź do treści

Szkoła Podchorążych w Pałacu Królewskim w Łobzowie (Kraków)

Edward Zarychta - żołnierz AK
Opublikowane według Rafał Kucharski w Informacja · 5 Październik 2019
Tags: SzkołaPodchorązychŁobzówKraków
Witam,
Zwracam się z prośbą do osób, które kojarzą miesce na poniższej fotografii Batalionu z moim dziadkiem. Jest to najpradopodobniej Pałac Królewski w Łobzowie, w którym mieści się  aktualnie Wydział Achitektury oraz Wydział Fizyki, Informatyki i Matematyki Politechniki Krakowskiej.
Porównując załączoną fotografię z pamiątkowym medalikiem z materiałami w internecie wywnioskowałem, że dziadek ukończył Szkołę Podchorążych piechoty w 1929 roku właśnie w tej Szkole. W legitymacji Oficera Rezerwy Sił Zbrojnych Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej wydanej 4 lutego 1966 roku zawarte są dodatkowe informacje o służbie wojskowej dziadka przed II Wojną Światową. WKU Sosnowiec opieczętowało następujące informacje o dziadku:
- Szkoła Podchorążych Piechoty - słuchacz 8 miesięcy,
- dowódca plutonu piechoty - 6 miesięcy do 1939 roku,
- oficer mundurowy - 9 miesięcy,
- kwatermistrz oddziału - 3 miesiące.
W związku z powyższym zwracam się z prośbą o jakiekolwiek informacje o Szkole Podchorążych, która mieściła się przed II Wojną Światową w Pałacu Królewskim w Łobzowie (Kraków), w szczególności o Batalionie Pchor. Rez. V, Komp. 2 (1929 r.) oraz sugestie gdzie można znaleźć materiały o żołnierzach, którzy ukończyli szkolenie w tym miejscu. Może komuś uda się rozpoznać kogoś z rodziny na załączonej fotografii. Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
Rafał Kucharski

0
recenzje

Wróć do spisu treści